Pomóż Chopinowi Pomóc Japonii!

 

Mam dla Ciebie fajny pomysł. Generalnie, nie jest on jakoś wybitnie kreatywny. Ma za to styl. Będzie czym się znajomym pochwalić. Wzbogacisz też swoją kolekcję naprawdę porządnej muzyki. I wreszcie, mimochodem, bardzo pomożesz dzieciakom w Japonii! A wszystko to dzięki muzyce Chopina i grupce pozytywnie myślących pianistów skrzykniętych przez takie tam, jedno radio. No, i dzięki Tobie!

Prosta idea

Radiowa Trójka rzuciła bowiem w eter hasło o pomocy japońskim dzieciom. Sygnał ten podchwycili najważniejsi z naszych wirtuozów (tempem swojej reakcji zawstydzając nawet samą niesławną falę tsunami) i bez żadnych zbędnych dyskusji przekazali na rzecz projektu niektóre spośród swoich prywatnych nagrań muzyki pewnego słynnego Fryderyka. Zrzekli się tym samym przysługujących im praw wykonawczych oraz honorariów. Liczyło się minimalizowanie kosztów, by jak najwięcej z tej cegiełki poleciało do potrzebujących natychmiastowego wsparcia finansowego dzieci z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Album szybko zwrócił uwagę poważnych instytucji – zarówno medialnych jak i tych związanych z niesieniem pomocy w regionach dotkniętych fatalnym trzęsieniem ziemi (większość naszych stacji radiowych i telewizyjnych oraz Polska Akcja Humanitarna Janiny Ochojskiej). Dostał też patronat prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Obrósł w mini instytucję.

O, a tak wygląda.

Powstał dzięki Trójce i muzyce Chopina. I teraz czeka na nas. Na mnie i na Ciebie.

Sam Chopin raczej pieniędzy nie wygeneruje (a na pewno będzie miał z tym lekki problem).

Genialne wykonanie

Za niecałe dwadzieścia złotych dostajemy równe dwadzieścia utworów naszego wybitnego kompozytora (to dokładnie 99,95 groszy za jedną melodię!). Grają je polskie, międzynarodowe sławy – Krystian Zimmerman, Rafał Blechacz, Ewa Pobłocka oraz wielu innych. Płytkę wrzucono do prostego, estetycznego digipacka i wystawiono na półki większości sklepów w Polsce (moją wyniosłem za odpowiednią opłatą z jednego z warszawskich Empików).

Serio. To naprawdę fenomenalna propozycja.

Chopin dał nuty. Wirtuozi dali swoje nagrania (i zrzekli się wynagrodzeń!). A teraz cała ta gromada patrzy się wyczekująco w Ciebie. Bo dzieciaki w Japonii czekają. A dwie dyszki – niewiele ;)

Dlatego też…

Pomóżmy Chopinowi Pomóc Japonii!
(… ale już!)

Dziękując Oli za pomysł na wpis i życząc Ci przyjemnego słuchania nowego nabytku,

autograf

Obrazek użyty w nagłówku pochodzi ze strony SimpleDesktops.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies