Orange Warsaw Festival 2011

 

Dużo się nam zrobiło tych festiwali w kraju. Fani muzyki granej na żywo wreszcie mogą wybierać jak tylko się im podoba, bez większych ograniczeń. Niestety, gorzej na to reagują ich portfele. Co więcej – do wydawania pieniędzy będę Cię dzisiaj dodatkowo namawiał ja (ha!). Tak się bowiem składa, że jeden z tych festiwali jest organizowany u mnie, w Warszawie. Zanosi się zaś baaaaaardzo konkretnie.

Kiedy, gdzie, za ile i kto?

W weekend siedemnastego i osiemnastego czerwca na warszawskim stadionie Legii będziemy mogli sobie poszaleć przy dźwiękach, razem licząc, siedmiu zespołów + jednej nieskoordynowanej grupki. Zostali oni zaproszeni do stolicy w związku z Orange Warsaw Festival, cyklicznym już wydarzeniem rozpoczynającym sezon letnich imprez muzycznych. Podoba mi się ono z dwóch powodów. Po pierwsze – mogę pod scenę dostać się autobusem spod domu. Po drugie – OWF jest tani.

Karnet dwudniowy kosztuje około 80 zł, wejście na jedno popołudnie – około 50 zł. Nie są to duże pieniądze. Szczególnie, jeśli się je przeliczy na liczbę wykonawców (nawet bez zwracania uwagi na ich kaliber). Ale, no właśnie. Może zamiast skupiać się na technicznej stronie koncertów, poświęćmy pełną uwagę temu, co najważniejsze. Wykonawcom.

Program

Sobota, 17 czerwca:

  • Finaliści WOW! Music Awards
  • Skunk Anansie
  • My Chemical Romance
  • Moby

Niedziela, 18 czerwca:

Zapewne przynajmniej jeden z powyższych punktów spowodował u Ciebie odrobinę szybsze bicie serca. Ale i tak pozwolę sobie na króciutkie skojarzenie wszystkich. Skunk Anansie to energetyczna bomba, której wokalistka na zeszłym Open’erze wylądowała ostatecznie na ramionach tłumu. My Chemical Romance są rytmiczni, wokalni i świetnie się z nimi podskakuje. Sceniczne atrakcje, które oferuje Moby to w pewnym sensie klasa sama w sobie. Sistars na potrzeby OWF dokonują jednorazowej reaktywacji i będą wykonywać swoje najbardziej znane kawałki. Plan B to kolejna porcja rytmu, wokalu i świetnych refrenów (w jednym z ich klipów występuje Effy! :p). Do mety dobiegamy z brytyjskim raperem – The Streets. A wszystko zamyka legenda funku, bohater acid jazzu, gwiazdor dance popu i książę elektroniki – Jamiroquai (trzymaj recenzję jego ostatniej płyty). Wybitny set. Zasługujący na Twoją obecność.

Dodatkowe informacje

Ja pojawiam się jedynie drugiego dnia festiwalu, pierwszego wypadła mi pewna bardzo ważna (ale za to jaka przyjemna!) sprawa prywatna. Po wszystkim powstanie pewnie relacja, więc byłbym wdzięczny za Wasze zdjęcia. Ktoś będzie brał aparat? ;) No i, przede wszystkim,

… widzimy się?

Zaprasza Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies