Autor: Andrzej Tucholski | 1 stycznia 2011 | Komentarze:

Nowy Rok, Nowy Blog

Może i nie jestem zwolennikiem ogromnych zmian (kreatywna ewolucja ftw!), ale są one czasem jedynym wyjściem z sytuacji. Dlatego też, aby nie rozciągać wszystkiego co planowałem na długie miesiące, Tucholski.eu zniknął z Internetu na sześć dni. I oto wraca, właśnie tutaj, w nowej formie, pod nową nazwą, z masą nowych rozwiązań! W pierwszym dniu nowego roku. Razem z bardzo osobistymi życzeniami.

jestKultura

Tym co rzuca się w oczy najbardziej jest na pewno nowy adres i nazwa bloga. Zastanawiałem się nad uwolnieniem swojego nazwiska już od jakiegoś czasu, ale najbardziej brzemienna w skutki okazała się fenomenalna rozmowa z Maciejem Maciejowskim (mająca zresztą miejsce w pociągu  powrotnym z Blog Forum Gdańsk). Dzięki niej doszedłem do wniosku, że już wkrótce będę zajmował się trochę większą ilością zagadnień niż tylko i wyłącznie Kulturą (ale nie martw się, to i tak pozostanie moja główna tematyka. Prawdziwej miłości się nie porzuca), więc lepiej będzie się zawczasu przygotować. Dlatego też, po odpowiednio długim okresie przeniesienia z Tucholski.eu tutaj, na domenie mojego nazwiska stworzę coś na kształt portfolio. Ale o tym dopiero za jakiś czas :)

Na razie oba adresy prowadzą tutaj, w gościnne progi jestKultury. W związku z tym faktem bardzo Ci polecam przygotowany specjalnie na dzisiejszą okazję Poradnik, dzięki któremu szybko przestawisz najczęściej używane kanały dostępu (RSS, Facebook, Newsletter!) na nowe adresy. Ale to są czysto techniczne szczegóły, do wszystkich tych wprowadzonych opcji przyzwyczaimy się razem (serio, tylu guziczków co mam teraz u siebie w panelu redakcyjnym to nie widziałem jeszcze chyba nigdy!) na przełomie najbliższych dni. A dni te nic innego jak tylko Nowy Rok!

Parę Słów Prywatnie

No cóż. Zostanę zaraz posądzony o autoplagiat, ale tegoroczne życzenia również rozpocznę od słów szybko zleciało. Choć wydawało mi się, że rok dwutysięczny dziewiąty obfitował w największą możliwą do przeżycia dla śmiertelnika ilość wydarzeń – miałem rację. Wydawało mi się. Rok dwutysięczny dziesiąty zagwarantował mi niesamowitych historii, trudnych rozmów, kosmicznych wyzwań i epickich momentów, tak na czuja, ze dwa razy więcej. Zacząłem jeździć na desce, zdałem matury, dostałem się na studia, rozwinąłem kilka projektów niezwiązanych z Internetem, wziąłem się wreszcie za powstające od dłuższego czasu dwie publikacje. Zupełnie w ostatnich dniach wróciłem do grania na gitarze i zacząłem tańczyć (ragga & locking, wrażenia wkrótce ;), przez cały czas też bardzo dbałem o wysoki poziom rozwoju osobistego. A co się działo w moim życiu prywatnym, dobry Boże, to by sobie nawet scenarzyści najbardziej kasowych komedii romantycznych z Anglii nie wyobrazili.

No i teraz stoimy, i ja i Ty, na skraju roku dwutysięcznego jedenastego. Mroźne powietrze wiejące zza horyzontu niesie zapach zmian i wyzwań. Życzę Ci na ten okres dużo dobrej muzyki, poruszających filmów, wciągających do ostatniej strony książek i wydarzeń, o których będzie się potem opowiadało latami. Życzę Ci też dużo szczęścia. Ono przyniesie Ci zdrowie, miłość i kasę w takich kombinacjach, by wyszło najzdrowiej. No i ogółem, wszystkiego dobrego. By fajnie było.

A na te pierwsze parę chwil nowego roku podrzucam Ci 81summer od Uyamy Hiroto. Niech Cię to pozytywne połączenie twardego beatu z azjatycką linią melodyjną (pianino i skrzypce!) wprowadzi w dobry, lekki humor. I niech ten humor Cię trzyma jak najdłużej. Tak chociaż do wiosny, nie? ;)

Autorem zdjęcia z nagłówka jest sherpa05.

Trzymaj się ciepło,

autograf

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!