Jarle Bernhoft

 

Hej, dzięki uprzejmości jednego z Czytelników (Dżony, piąteczka!) mam nowe odkrycie! Jest nim nowocześnie ubrany facet z Norwegii o dosyć niecodziennej fryzurze i designerskich okularach. Na imię ma Jarle i daje światu głos równie charakterystyczny jak swoja własna grzywka. A do tego może pochwalić się umiejętnością grania na kilku instrumentach i wybitnie zwinną stopą.

Chociaż na nadchodzącej w listopadzie płycie znajdą się już nagrania wzbogacone o grający w tle zespół, główną siła muzyka jest jego wszechstronność spięta bardzo sprawnie operowanym sprzętem. Facet robi karierę praktycznie tak samo jak niegdyś udało się to KT Tunstall, jednej z moich najdawniejszych muzycznych fascynacji. Gitara, ciekawy głos, tamburyn (lub beatbox) i sampler. Dokładne rozpisanie scenariusza nagrywania dźwięków, by wyszło efektownie i bez przeszkód. Setki godzin prób.

Przepis na sukces

Z jednej strony proste to niczym budowa kondensatora i, co gorsza, mało oryginalne. Z drugiej zaś, do działania potrzebuje utalentowanego multiinstrumentalisty o wkręcającym głosie i niewyobrażalnym szczęściu. Zdolnych i pracowitych są w sieci całe rzesze, przytłaczający boom na kupowanie sobie sekwencerów i odkurzanie starych instrumentów przeżyliśmy szczególnie po sukcesach między innymi Imogen Heap lub, no właśnie, KT. Nikt nikomu talentu nie odmawiał. Ale ciężko jest mieć najjaśniejszą wełnę spośród całego stada całkiem czystych owiec.

Na szczęście Jarle wszystkie wymagania spełnił z nawiązką i zaczyna powoli zdobywać zasłużoną popularność. Robi niecodzienną, przyjemną muzykę i ma na siebie pomysł. Przy jego piosenkach się zresztą, po prostu, bardzo dobrze spędza czas. Życzę mu zatem wszystkiego dobrego.

A jak podoba się Tobie?

Zazdrości Jarlowi umiejętności Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies