Jak Dbać O Swoje Słuchawki?

 

Idzie jesień i zima, dwie pory roku wybitnie cięte na przenośny sprzęt grający.  Dlatego też polecam Ci poniższe podsumowanie cyklu o radzeniu sobie z problemami technicznymi słuchawek. Znajdziesz w nim parę rad pomagających zapobiec tragedii, szybki kurs diagnozowania usterki i darmową poradę psychologiczną, niezbędną w trakcie wychodzenia z traumy po utracie muzyki podczas podróży komunikacją miejską. 

Prewencja

Nawet darmowe serwisowanie działające w trybie D2D pozbawia Cię możliwości cieszenia się muzyką kiedy tylko chcesz. Dlatego też polecam uważać na kilka istotnych detali, a każda para słuchawek starczy Ci na zadowalająco długo:

  • Nie trzymaj odtwarzacza w ciasnej kieszeni (a już na pewno z nim nie siadaj!)
  • Minimalizuj tarcie i wyginanie się kabelka na całej długości
  • W stanie spoczynku, kabelek musi być rozprostowany i nie powinno mu się co chwilę zmieniać zagięć
  • (szerszy opis każdej porady znajdziesz tutaj)

Diagnoza

Nie każda usterka jest od razu śmiertelna. Pomoc techniczna w wielu miejscach życzy sobie pieniądze już za samo popatrzenie na Twoje słuchawki, warto jest więc umieć rozpoznać najczęstsze przypadłości sprzętu:
  • Jeśli  brzęczy Ci słuchawka, pod membranę dostał się włos i wystarczy go wyjąć
  • Jeśli dźwięk w słuchawce bulgocze i brzmi jak słyszany spod wody – Twoje słuchawki nie pasują do odtwarzacza. Sorki.
  • Jeśli co jakiś czas nie styka Ci któraś ze słuchawek to najprawdopodobniej przetarł się kabel. Ale mogło też zluzować się wejście w odtwarzaczu. Warto sprawdzić
  • Jeśli jedna ze słuchawek nie gra to zostaje samodzielna naprawa lub serwis
  • (szerszy opis każdego problemu znajdziesz tutaj)

Terapia

Czasem nawet i najlepiej chronionym słuchawkom coś się stanie – stąd też i mój krótki tekst poświęcony psychicznemu radzeniu sobie z nagłym brakiem muzyki. A na serio – drobna lista inspiracji dotyczących czasu spędzanego w komunikacji miejskiej:
  • Życie bez niczego w swoich uszach jest zdrowsze!
  • W autobusach, tramwajach lub metrze świetnie się pisze wiersze lub opowiadania
  • Bez muzyki o wiele szybciej przyswaja się czytany tekst (niestety…)
  • A tak abstrahując od nowego lifestyle’u – zawsze warto mieć w domu tanie, awaryjne słuchawki na czarną godzinę
  • (szerszy opis każdej inspiracji znajdziesz tutaj).

 ♥

A na zakończenie jeszcze jedna rada, która przypomniała mi się w trakcie pisania tego podsumowania – wzmocnij dokładnie to miejsce tuż po zakupie słuchawek. Zahaczenie kablem o klamkę, wieszak lub czyjeś ramię to codzienność, a przewód bardzo lubi sobie wyskoczyć z lutów utrzymujących go w końcówce. Parę metrów scotcha (lub, jak podrzucił jeden z Czytelników, wężyk termokurczliwy + klej + zapalniczka) zwróci się szybciej, niż zauważysz!

I to tyle.

Mam nadzieję, że któryś z pomysłów Ci się przyda a Twoje słuchawki będą żyły długo i szczęśliwie :)

Menu: Potęga Prewencji / Diagnoza / Terapia Podsumowanie

Uchylając słuchawkę pozdrawia Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies