Dzień 8/30 – Piosenka, Do Której Znam Cały Tekst

 

Zmieniamy temat. Poprzednia notka miała mi się tradycyjnie już z czymś kojarzyć, ale  coś tak sądzę, że starczy już wspominków. Zgodnie z listą wyzwania przechodzimy do czczych przechwałek. Otóż pora na piosenkę, do której znam wszystkie słowa!

 The Kooks – Seaside 

Tak, wiem, że znanie pełnego tekstu Seaside nie jest specjalnie trudne. Ale lubię ten utwór. Nawet już kiedyś o nim pisałem, aż tak dobrze o nim myślę.


Magia. (jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Nie wiem jak chłopakom z Brighton udało się uzyskać taki efekt, ale ta balladka naprawdę brzmi pełną feerią nabrzeżnych dźwięków. Jest szmer fal, miauczenie mew i połykający wszystkie wypowiadane słowa wiatr. Jest wreszcie to fajne, nienazwane uczucie dojmującej samotności dotykającej każdego patrzącego się na rozedrgany horyzont, nawet jeśli właśnie kurczowo trzyma się dłoń najbliższej sobie osoby.

Kudos, Kooksi. Nieźli jesteście.

A Ty znasz do czegoś cały tekst?

Podejmij się wyzwania razem ze mną! Aby być na bieżąco, masz do wyboru:

Podjął się Wyzwania Trzydziestu Piosenek Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies