Dzień 6/30 – Piosenka Związana z Miejscem

 

K olejny złożony dzień! Dziś lista wyzwania wymaga ode mnie piosenki, która kojarzy mi się z jakimś konkretnym miejscem. (Dla przypomnienia – ostatnio szło o przychodzącą mi na myśl osobę). Wszystko super, tylko że mi się prawie każda piosenka kojarzy się z jakimś miejscem. No, ale jedna jakby bardziej od innych.

 Daft Punk – Crescendolls 

Wybrałem kawałek z repertuaru francuskiego duetu Daft Punk. Słucham ich nie od dziś i, no cóż, nie bez powodu. Jedną z ich płyt (najczęściej Discovery, przez sentyment) trzymam na swoim odtwarzaczu, honorowo, zawsze. Tak też i było podczas pewnego bardzo słonecznego przedpołudnia, które spędzałem ze słuchawkami na uszach w mknącym na trasie Warszawa – Kraków ekspresie polskich kolei państwowych.


To jest bardzo, bardzo dobry kawałek. (jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Choć słuchałem tego utworu w setkach innych lokalizacji, ta konkretna będzie mi się z nim bezwarunkowo kojarzyć już na zawsze. Z prostego powodu – do dziś nie umiem sobie przypomnieć jakoś wybitnie wielu piękniejszych momentów, niż tamten widziany i czuty z pociągu.

Wyobraź sobie późny sierpień, ostre trzydzieści stopni w cieniu. Siedzisz w przedziale śmigającego szybko pociągu wysokiej klasy (magistrala między stolicami kraju i Małopolski to jedna z niewielu tras, którymi możemy się chwalić znajomym zza granicy), czujesz wiatr omiatający Cię z uchylonego okna. Pachnie trawą, drzewami, gorącem i niesioną przez prędkość świeżością. Czujesz na nosie przeciwsłoneczne okulary. Jedziesz w miejsce, które kochasz. Do ludzi, których kochasz. Nie masz zmartwień, nie masz za wiele bagażu. Doczytana do nowego rozdziału książka leży chwilowo przy oknie.

A w słuchawkach leci Crescendolls.

Uwierz mi. Trwająca kilka minut nirwana.

A Ty masz piosenkę związaną z miejscem?

Podejmij się wyzwania razem ze mną! Aby być na bieżąco, masz do wyboru:

Podjął się Wyzwania Trzydziestu Piosenek Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies