Dzień 6/30 – Piosenka Związana z Miejscem

 

K olejny złożony dzień! Dziś lista wyzwania wymaga ode mnie piosenki, która kojarzy mi się z jakimś konkretnym miejscem. (Dla przypomnienia – ostatnio szło o przychodzącą mi na myśl osobę). Wszystko super, tylko że mi się prawie każda piosenka kojarzy się z jakimś miejscem. No, ale jedna jakby bardziej od innych.

 Daft Punk – Crescendolls 

Wybrałem kawałek z repertuaru francuskiego duetu Daft Punk. Słucham ich nie od dziś i, no cóż, nie bez powodu. Jedną z ich płyt (najczęściej Discovery, przez sentyment) trzymam na swoim odtwarzaczu, honorowo, zawsze. Tak też i było podczas pewnego bardzo słonecznego przedpołudnia, które spędzałem ze słuchawkami na uszach w mknącym na trasie Warszawa – Kraków ekspresie polskich kolei państwowych.


To jest bardzo, bardzo dobry kawałek. (jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Choć słuchałem tego utworu w setkach innych lokalizacji, ta konkretna będzie mi się z nim bezwarunkowo kojarzyć już na zawsze. Z prostego powodu – do dziś nie umiem sobie przypomnieć jakoś wybitnie wielu piękniejszych momentów, niż tamten widziany i czuty z pociągu.

Wyobraź sobie późny sierpień, ostre trzydzieści stopni w cieniu. Siedzisz w przedziale śmigającego szybko pociągu wysokiej klasy (magistrala między stolicami kraju i Małopolski to jedna z niewielu tras, którymi możemy się chwalić znajomym zza granicy), czujesz wiatr omiatający Cię z uchylonego okna. Pachnie trawą, drzewami, gorącem i niesioną przez prędkość świeżością. Czujesz na nosie przeciwsłoneczne okulary. Jedziesz w miejsce, które kochasz. Do ludzi, których kochasz. Nie masz zmartwień, nie masz za wiele bagażu. Doczytana do nowego rozdziału książka leży chwilowo przy oknie.

A w słuchawkach leci Crescendolls.

Uwierz mi. Trwająca kilka minut nirwana.

A Ty masz piosenkę związaną z miejscem?

Podejmij się wyzwania razem ze mną! Aby być na bieżąco, masz do wyboru:

Podjął się Wyzwania Trzydziestu Piosenek Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies