Dzień 27/30 – Piosenka, Którą Chciałbym Umieć Grać

 

Dwa dni temu podzieliłem się z Tobą piosenką, którą umiem grać. Dzisiaj lista wyzwania sugeruje melodię, którą umieć grać to bym dopiero chciał. Na początku pomyślałem o solówkach Slasha. Potem o solówkach Toma Morello. Po chwili zacząłem się zastanawiać, czy nie wolałbym przypadkiem zamienić gitary na saksofon albo pianino. Ale ostatecznie wybrałem coś zupełnie innego. I już nie było wątpliwości.

 Jónsi & Alex – Indian Summer 

Uwielbiam muzykę w stylu Sigur Rós. Nie umiem jej inaczej określić. Chodzi o długi ambient z  wieloma motywami przewodnimi przeplatającymi się ze sobą na przełomie trwania utworu. Taki, przy którym nie sposób jest kontynuować aktualnie prowadzonego toku myślowego i trzeba, ale to po prostu trzeba się spojrzeć w okno.

Tworzy go też inny z moich ulubionych muzyków, multiinstrumentalista ukrywający się pod wymownym pseudonimem The Tumbled Sea. Albo Jónsi (wokalista Sigurów) wraz ze swoim partnerem, Alexem. I to oni sponsorują dzisiejszy wpis.

Zupełnie nowy wachlarz emocji. (jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

W przeciwieństwie do koncertowych Sigurów i deszczowego The Tumbled Sea, prywatny projekt dwójki Islandczyków jest o wiele cieplejszy, niż reszta własnego gatunku. Nadal przebrzmiewa w nim samotność, ale już innego typu. Fajna taka, pachnąca letnią łąką i wolnym popołudniem. Kojarząca się jedynie z pogodnymi emocjami (przesłuchaj koniecznie ten występ Anisa Mojganiego, bardzo fajnego amerykańskiego poety słowa mówionego).

Zawsze chciałem umieć tworzyć taką muzykę. Serio.

I, kto wie? Może kiedyś będę?

A jaka muzyka zawsze kusiła do nauki Ciebie?

Podejmij się wyzwania razem ze mną! Aby być na bieżąco, masz do wyboru:

Fotka pochodzi z serwisu soup.io, autor nieznany.

Podjął się Wyzwania Trzydziestu Piosenek Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies