Dzień 26/30 – Piosenka, Którą Umiem Grać

 

Jeśli szukasz czegoś wesołego, przetestuj opublikowaną dwa dni temu piosenkę, która mnie rozbraja. Bo dzisiaj nie będzie na śmiesznie. Będzie sentymentalnie. Dzisiaj wracam myślami do minionych lat – głównie do podstawówki i liceum. Czemu? Lista Wyzwania mnie zainspirowała. 

 Nobuo Uematsu – Eyes On Me 

Wiele lat temu mieszkałem w innym miejscu, miałem inne marzenia i inne plany. Chodziłem wtedy do podstawówki i tak się cudownie złożyło, że dostałem od rodziców Szaraka, debiutanckie Playstation. Nie była to moja pierwsza konsola w życiu (Pegazus  FTW!), ale za to pierwsza, dzięki której inwestowany w granie czas zwracał się nie tylko w postaci obolałych kciuków. Głównie dzięki dwóm grom z serii Final Fantasy. Dzisiaj będzie o młodszej, FF VIII.

Masa wspomnień. (jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Ciężko jest wytłumaczyć nie-Graczom jakie to uczucie, zżyć się z wirtualnymi postaciami, z którymi spędza się dziesiątki godzin upływającego szybko dzieciństwa. Już raz próbowałem, więc jeśli masz ochotę, zapraszam :)

Mogę Cię jednak w skrócie zapewnić, że jest to uczucie niesamowite. Głębsze od siostrzanego, towarzyszącego czytaniu książki. Przecież trzymając pada do konsoli, samodzielnie pcham bohaterów w kolejne wydarzenia. Nie jestem biernym odbiorcą, ledwie interpretatorem odgórnych opisów.

Jasne, w kontekście tak liniowej produkcji jak Final Fantasy trochę tę utopijną wizję tworzenia świata naciągnąłem, ale przecież chodzi o to samo. O Lagunę stojącego nad grobem Raine, o Rinoę starającą się wreszcie odnaleźć ze Squallem, o łowienie ryb. O oglądanie filmiku wieńczącego kilkadziesiąt godzin samodzielnie doznanych przygód. O słuchanie towarzyszącej tej chwili piosenki.

A w gimnazjum dostałem od rodziców gitarę (serio, cudowni są!) i przygoda z muzyką z gier wideo zaczęła się na nowo.

A jaka piosenkę umiesz grać Ty?

Podejmij się wyzwania razem ze mną! Aby być na bieżąco, masz do wyboru:

Podjął się Wyzwania Trzydziestu Piosenek Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies