Dzień 13/30 – Piosenka Związana Z Czasem

 

Dwa dni temu pisałem o moim najmniej lubianym zespole, dzisiaj lista wyzwania wraca do klasycznego szukania piosenek, które mi się z czymś kojarzą. Padło na powiązanie z jakimś konkretnym okresem kalendarzowym. I wiesz co? Nie wahałem się ani chwili.

George Frideric Handel – Lascia Chíoi Pianga 

Wybrałem moją ulubioną kompozycję Handla. Ta aria jest dla mnie czystą, piękną, rozświetloną setkami lampek i gazowych ogników zimą. Bajkową taką. Lepszą nawet, niż w reklamie Coca Coli.

Zresztą, spróbuj na własną rękę. Pomyśl mocno o trzeszczącym pod butami śniegu, o pokrytych puchem drzewach. O tym niespotykanym nigdy indziej uczuciu bezwzględnej ciszy, czekającym na Ciebie jedynie w głębokie, zimowe wieczory. Pomyśl i włącz filmik.

(Proszę, nie sugeruj się obrazkiem. Zima. Nie lato.)

(Serio. Zima.)

(Link do Youtube)

Zapytaj mnie co widzę, gdy słyszę te piękne głosy. Odpowiem Ci wtedy, że grudniowe wypiekanie pierniczków. Przebijanie się przez pierwsze śniegi podczas wieczornych powrotów do domu. Spacery w latarnianych snopach padających płatków. Czytanie książek pod grubą pościelą. Zapytaj mnie skąd takie, a nie inne skojarzenia a zamilknę. Nie mam pojęcia.

Ale obraz bogatej, pięknej zimy miałem w głowie od pierwszej chwili z tym utworem.

Ot, po prostu.

A Ty masz taką swoją piosenkę?

Podejmij się wyzwania razem ze mną! Aby być na bieżąco, masz do wyboru:

– Ekskluzywny newsletter (tylko te 30 notek i żadnej więcej!)

– Specjalne wydarzenie na FB (z obrazkiem i w ogóle!)

Fotka z nagłówka pochodzi stąd.

Podjął się Wyzwania Trzydziestu Piosenek Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies