Autor: Andrzej Tucholski | 17 kwietnia 2011 | Komentarze:

7 Notek, Które Naprawdę Wypada Znać

Robiąc porządki w zakładkach przeglądarki internetowej natrafiłem na obiecywane sobie od dawna wyzwanie. Zaproponowany przez ProBloggera challenge polegający na przejrzeniu zasobów swojego bloga i zrobieniu zestawienia siedmiu tekstów, które z różnych przyczyn chciałbym Ci pokazać. Jeśli czytałeś je w dniach ich premier – mam nadzieję, że przypomną Ci coś przyjemnego. A jeśli bywasz tutaj dopiero od niedawna – warto zapoznać się z klasykami. W końcu są klasykami.

Wpis, którym zacząłem całą tę naszą jestKulturaną przygodę. Było gorące, sierpniowe popołudnie a ja miałem za sobą kilkugodzinny maraton kupowania serwera, domeny, wybierania layoutu i pisania pierwszych paru tekstów. Do dziś nie jestem pewien co mną powodowało, że w pół dnia stworzyłem sygnowaną moim nazwiskiem stronę (blog do stycznia 2011 roku dostępny był pod adresem Tucholski.eu). Ale, jak tak patrzymy wstecz, chyba nie było to takie głupie (… prawda?)

Wpis ten powstał w całości w autobusie powrotnym z kina. Wyciągnąłem laptopa jeszcze zanim usiadłem, schowałem go z powrotem do torby dopiero po wyskoczeniu przez zamykające się drzwi (przegapianie przystanków ftw!). Po powrocie do domu poprawiłem kilka stylistycznych drobinek i dodałem parę fotosów dla kolorytu. Poszło bez żadnego powtórnego czytania. Ryzykowna technika publikowania recenzji, ale tym razem zapunktowała. Opowieść jest również moim najczęściej lajkowanym tekstem na Facebooku. Dziękuję :)

  • Notka z wybitną dyskusją (remis) – Święta 2010 Literatura / Gry

Co tu dużo kryć, mogę sobie pisać o filmach i muzyce ile chcę, choćby i dwie notki dziennie przez najbliższe pół roku. Ale i tak nie będę miał aż tak ciekawych rozmów, jak te pojawiające się pod tekstami poświęconymi książkom lub grom. Czytacze i Gracze (czyt. nerdzi ;) – jesteście niesamowici!

Oj, ile mi atrakcji przyniosło napisanie tego artykułu, to głowa mała. Pomijam już nawet takie drobne radości, jak na przykład kilkugodzinne wyłączenie mojego bloga przez serwerownię, bo generowałem ruch wart kilkunastu serwisów (yay, prawdziwy wykop-efekt!). Serio, to absolutnie nic przy dwudziestu-trzydziestu mailach dziennie z prośbą o pomoc lub radę w temacie. A ile krytyki się nasłuchałem, że jestem sprzedajnym klakierem konkurencji! Piękna sprawa, piękna :)

Nie jestem pewien dlaczego akurat przy pisaniu recenzji Czarnego Łabędzia nie miałem ani sekundy zawahania, jak powinien brzmieć jej tytuł. Skojarzenie nasunęło się samo i jakoś tak po cichu jestem z niego dumny (na ile osoba okazjonalnie ciesząca się pisaniem może być dumna z autorskiej, udanej gry słów). Tobie też się podoba?

Długi i bogaty w informacje wpis streszczający w profanacyjnym wręcz skrócie życie jednego z najistotniejszych muzyków XX wieku. Lubię go okazjonalnie przejrzeć, w celach czysto motywacyjnych (“jak Ci się chce to potrafisz napisać długi i wartościowy merytorycznie tekst, już nie gadaj“). Ponadto jest o Beatlesach, co już samo przez się czyni z niego ciekawy pomysł na spędzenie kilku wolnych minut.

  • Notka, którą powinna przeczytać większa liczba Czytelników – Teleport

Jeden z moich najbardziej ukochanych wpisów. A także bodajże jedyny, o którym mogę z czystym sercem powiedzieć, że spodobał się każdemu z Czytających (spójrz w komentarze, jeśli mi nie dowierzasz). Do niczego Cię nie namawiam. Ty decydujesz o tym, jak spędzisz każdą z chwil swojego życia. Ale jeśli miałbym coś do dodania, zasugerowałbym przerwanie aktualnie wykonywanej czynności (nawet jeśli jest to jedynie czytanie tej notki, niech stracę, nie doczytasz pozdrowień na końcu) i przerzucenie się do magicznego świata z Teleportu. Przyjemnego podróżowania :)

Autorem zdjęcia z nagłówka jest Alfi007.

Zwracając uwagę, iż to pewnie nie koniec tego typu zestawień, ciepło pozdrawia Twój bloger,

autograf

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!