W Mikołajki Zaczarujemy Edynburg

 

Zostałem wczoraj wieczorem uraczony zwiastunem obecnego już w naszych kinach nowego filmu twórców legendarnego Tria z Belleville. Ich dopiero co zwieńczone dziecko jest na afiszach zwane Iluzjonistą i zanosi się na najbardziej ujmującą opowieść ostatnich lat. Opowieść piękną i rozgrzewającą serca. Dbającą, by nasze myśli zatrzymały się na te kilka chwil wyjętych z rozpędzonych żyć i oddały pola naszym uczuciom. Opowieść dawnego typu, o dawnych uczuciach, o dawnym świecie i dawnych ludziach.

Bo widzisz, nigdy nie jestem w stanie prosto odpowiedzieć, gdy jestem pytany o moment w historii, w którym chciałbym żyć, gdybym nie żył tu i teraz. Pomijam już nawet, że najbardziej chciałbym żyć tu i teraz. Ale jeśli – zawsze waham się, czy bardziej zależałoby mi na wieńczącym czas europejskich mocarstw okresie belle epoque (tragicznie uciętym Wielką Wojną), czy też jednak lepszym byłoby odnaleźć się tuż po światowych konfliktach, w niekończącym się prosperity lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W pierwszej opcji dodatkowo zamawiałbym bycie paryżaninem, w drugiej zaś – nowojorczykiem.

Jak królik z kapelusza

A tutaj dostajemy wszystko naraz. Dostajemy stylistykę Profesora Laytona, Ruchomego Zamku Hauru (od 0:22 do 0:45), dzieł Alfonsa Muchy i jeszcze kilkunastu źródeł połączonych w jedno. Cudowną muzykę i magiczną animację. Opowieść o starzejącym się magiku, naiwnej dziewczynie i pogonią za wyobrażeniami. Dostajemy oddychający, powojenny świat pełen wciąż żywych wspomnień o nie tak znowu dawno pogrzebanej epoce piękna i sztuki.

Spraw sobie prezent na Mikołajki. Obejrzyj poniższy filmik. Zakochasz się :)

http://www.youtube.com/watch?v=8_FSMWvpBqE

Zaczarował życzy Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies