Rozkręcili się, chłopcy

 

Internet to jednak cudowne narzędzie. Ludzie z pozoru nie mający wielkich możliwości (młodzi, nie pochodzący z żadnych ekstremalnie ważnych i bogatych rodzin, najczęściej wciąż się uczący) osiągają bardzo wiele. Promują się, wpadają na pomysły, które w innych okolicznościach pozostałyby nieodkryte. Dostają do rąk proste w obsłudze narzędzia, którymi mogą – no dobra, zaszalejmy – zdobyć świat.

Przede wszystkim – dostają blogi. Fenomenalne punkty autopromocji, oznajmiania światu swojego zdania i szukania akceptacji u szerszej publiki. Blogi o życiu, takie jak ten Piotrkowy (spojrzenie osoby młodej na otaczające nas, często poważne kwestie), Customa (wszystko o wszystkim) albo Michała (rozważania konkretniejsze o sensie różnych zachowań lub idei) tudzież Spajka (pasjonata czystej krwi); lub o bardziej sprecyzowanej tematyce – jak na przykład strony Serafina (kultura), Adama (marketing, IT i nowinki) bądź też i moja własna, którą właśnie otworzoną macie.

A co ciekawsze – nie samym sobą internauci żyją. Warto bowiem wspomnieć również o takich dziełach jak Fireworks.com.pl (stworzone, swoją drogą, przez wspomnianego już wyżej Adama) lub, prawdziwa perełka, Photo & Creation Studio. Wyobrażacie sobie grupę licealistów o ekstraordynaryjnych uzdolnieniach organizujących się w pełnoprawną, konkretną firmę? Mającą już pierwsze zlecenia i sukcesy?

Dla mnie jest to kosmos. Szczególnie, że jeszcze parę lat temu nie byłem gotów na takie myślenie. Wydawała mi się taka swoboda tyleż dziwna ile po prostu nie do osiągnięcia. A teraz w niej pływam. Sam piszę przecież nie tylko swojego bloga, ale też prowadzę i okazjonalnie krzywdzę tekstami stronę z publicystyką dla Graczy – Gemono.pl.

Pływam w tej swobodzie. Jak i każdy z nas.

I nie mogę się doczekać jutra :)

Autorem zdjęcia jest len-k-a.

Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies