Nowy Singiel Jamesa Blunta!

 

Przeżywam dzisiaj naprawdę ciekawy dzień. Abstrahując nawet od wydarzeń czysto prywatnych, spotkało mnie kilka bardzo istotnych z punktu widzenia ogólnie rozumianego rozwoju (dotyczących też i tego bloga; o nich w swoim czasie). No, ale ile można. W pewnym momencie uznałem, że już chyba nic więcej dzisiaj mnie nie zaskoczy. Rozpocząłem więc złożony proces zbierania się sprzed komputera, by zajrzeć do materiałów na jutrzejsze kolokwium, gdy znienacka zostałem zbombardowany jeszcze jednym linkiem. Linkiem do nowej piosenki jednego z moich ulubionych wokalistów!

Choć dzieła Blunta jednoznacznie kojarzą mi się z tymi mniej lubianymi wspomnieniami z mojego życia (nawiasem mówiąc, tak samo jak i piosenka z tej notki), mam do nich niesamowity sentyment (nawiązując do niepełnych statystyk oferowanych mi przez last.fm – sentyment wart ponad dziewięć setek przesłuchań). Nie zdarzyło się jeszcze bym nie miał obu albumów zgranych ze sobą na którymkolwiek z moich przenośnych odtwarzaczy. Lubię jego poezję, lubię sposób grania na gitarze, wokal i akcent. Lubię wreszcie ogólny nastrój – z pozoru pesymistyczny. Tylko z pozoru. Po setnym przesłuchaniu zauważa się bowiem ukrytą między słowami groteskę, pewną pogodę ducha. Znienacka okazuje się, że dwie totalnie depresyjne płyty, pomijając pojedyncze wyjątki (jak na przykład zaiste smutne No Bravery), są tak naprawdę wybitnie przekorne.

Dobra, już przestaję. O Jamesie jeszcze się rozpiszę przy innej okazji. A teraz, by nie przedłużać, Stay The Night. Jego najnowszy, o wiele weselszy (!) oraz pobrzmiewający zabawnym połączeniem country i popu singiel. Choć ciężko mi na jego bazie wyrokować jak będą brzmiały jego pozostałe, nieopublikowane jeszcze produkcje (w końcu fistaszki pokroju Give Me Some Love już się zdarzały), spróbowanie zupełnie nowych klimatów zanosi się naprawdę przyjemnie.

A jak Tobie się podoba?

Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies