Katie Melua wraca!

 

Przed chwilą się dowiedziałem, że Katie Melua pracuje nad nowym albumem. Po szukającym swojego miejsca w muzyce Call of the Search, genialnym (i moim ulubionym) Piece by Piece oraz mającym już zadatki na pełnoprawną, pewną siebie i prezentowanego stylu produkcję Pictures nadeszła pora na kolejne eksperymenty. Kasia zdecydowała się na chwilowe odejście od swoich standardów i nieśmiałe wejście na niezbadane wody… popu?!

Co charakteryzuje pierwszy ujawniony singiel z nadchodzącej płytki? Jest stanowczo bardziej epicki niż dotychczasowe kawiarniano-romantyczne utwory. Tym razem historia jest silniejsza, rytm wyraźniejszy, po raz pierwszy też pojawia się aż na taką skalę tło muzyczne wspierające piękny głos Gruzinki. Co zaś zaskakuje najbardziej to wielogatunkowość. Orientalne intro, potem fragment w zwyczajowych klimatach wokalistki, po chwili zaś słyszymy nietuzinkowy refren zawierający parę elektronicznych brzmień. Skupiamy się na zupełnie nowym podejściu do melodii i dopiero po chwili orientujemy się, że druga minuta przynosi nam coś na kształt delikatnego indie-rock-popu z powracającym rytmem rodem z syntezatora. Indie jeszcze zrozumiem. Rock może też. Ale pop? Ale elektro? Kasia szykuje się na niezłą ofensywę.

Spróbujcie sami. Ja całym sercem projekt popieram. Czekam na więcej. Może być epicko.

Namiary na news od Adama, dzięki!

Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies