Dawne dzieje, czyli Robin Hood

 

Jako że dopiero co podrzuciłem Ci najnowszy singiel Eminema, pora odrobinę zmienić klimaty. Otóż z wielu różnych powodów (i, co ciekawsze, wraz z wieloma różnymi skutkami) sięgnąłem dzisiaj rano po składankę wszystkich piosenek miłosnych do filmów wyprodukowanych w swoim złotym okresie przez Disney’a. Jest to, obiektywnie rzecz ujmując, najlepsza tego typu kompilacja w historii ścieżek dźwiękowych do kreskówek. A pewnie i do filmów jako takich również. Magiczna dla każdego. A do tego urzekająco personalna.

Znajdują się na niej utwory z Alladyna, Królewny Śnieżki, Pięknej i Bestii, Króla Lwa, Tarzana, Pocahontas, Dzwonnika z Notre Dame, Zakochanego Kundla, Dumbo, Bambi, Herkulesa, Małej Syrenki i jeszcze wielu. Są tutaj kawałki z przynajmniej jednej historii dzieciństwa praktycznie każdego z nas. Z przynajmniej jedną z tych melodii wiąże się jakaś opowieść zawierająca jedne z naszych ładniejszych wspomnień. Rzadko która składanka może się pochwalić aż taką bombą emocjonalną zawartą mimochodem gdzieś pomiędzy kolejnymi tytułami.

What Really Happened In Sherwood Forest

I o ile ucieszyły mnie te wszystkie znane brzmienia, jasne, że ucieszyły; tak zostałem zgaszony do cna dopiero przy jednym konkretnym. Przy piosence, której nie słyszałem przynajmniej dwanaście lat. A wydaje mi się, że jednak troszkę nawet więcej. Przy utworze śpiewanym przez lisią Lady Marion (czyli w rzeczywistości niejaką Nancy Adams) w pochodzącym z siedemdziesiątego trzeciego roku Robin Hoodzie. Kiedy biega ona po zaczarowanym zagajniku razem z tytułowym rozbójnikiem.

Oglądanie raz po raz tego filmu to jedno z moich silniejszych wspomnień sprzed okresu przedszkolnego (Mama, pozdrawiam! :). Zabójcze teksty Małego Johna, rozbrajająco głupkowaty Książę Jan wraz z uroczo nieporadnym Sir Sykiem, to klasyki. Podobnież enigmatyczna postać Alana A Dale (którego to gwizdana piosenka z intra do bajki zaistniała później w Internecie jako… Hamster Dance). Uwielbiam ich wszystkich.

I dzięki tej składance mogłem sobie wszystkich przypomnieć :)

A Ty jakie bajki Disneya wspominasz najcieplej?

http://www.youtube.com/watch?v=lwDi3rm1omc

Najlepszego życzy Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies