Ze zmianami, czyli George Michael: Freedom 90′

 

Dzisiaj będzie retro. Powrót do czasów kiedy w sklepach królowała jeszcze Guma Turbo a faceci zużywali swoje ostatnie zapasy Brutala i Przemysławki. A konkretniej, powrót do jednego z ciekawszych wokalistów przedostatniej dekady, George’a Michaela.

Pewnie wspomnę o nim na łamach tegoż bloga jeszcze nie raz. Nie lubiłem nigdy jego utworów jako całości, kilka perełek jednakże pokochałem bezwarunkowo od pierwszego przesłuchania. I jedną z nich chcę Wam podrzucić już dzisiaj – rewelacyjne “Freedom 90′” wraz z perfidnie ubiegłowiecznym teledyskiem. Do obejrzenia w rozwinięciu.

Ten głos, te klawisze w tle, sam wydźwięk piosenki – takie rzeczy już nie wrócą. Podobnież i tak wyglądające klipy (skojarzenia z Total Eclipse Of The Heart jak najbardziej poprawne). Mroczno-dynamiczne ujęcia modelek oraz zbudowanie fabuły filmiku o gwiżdżący czajnik wygląda dzisiaj… ciekawie. Szczególnie, jeśli sobie uświadomimy, że twórczość George’a Michaela to przecież nic innego jak ówczesny britpop.

Ciekawe co na to Blur albo Coldplay.

Zbritiszował Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies