Ze zmianami, czyli George Michael: Freedom 90′

 

Dzisiaj będzie retro. Powrót do czasów kiedy w sklepach królowała jeszcze Guma Turbo a faceci zużywali swoje ostatnie zapasy Brutala i Przemysławki. A konkretniej, powrót do jednego z ciekawszych wokalistów przedostatniej dekady, George’a Michaela.

Pewnie wspomnę o nim na łamach tegoż bloga jeszcze nie raz. Nie lubiłem nigdy jego utworów jako całości, kilka perełek jednakże pokochałem bezwarunkowo od pierwszego przesłuchania. I jedną z nich chcę Wam podrzucić już dzisiaj – rewelacyjne “Freedom 90′” wraz z perfidnie ubiegłowiecznym teledyskiem. Do obejrzenia w rozwinięciu.

Ten głos, te klawisze w tle, sam wydźwięk piosenki – takie rzeczy już nie wrócą. Podobnież i tak wyglądające klipy (skojarzenia z Total Eclipse Of The Heart jak najbardziej poprawne). Mroczno-dynamiczne ujęcia modelek oraz zbudowanie fabuły filmiku o gwiżdżący czajnik wygląda dzisiaj… ciekawie. Szczególnie, jeśli sobie uświadomimy, że twórczość George’a Michaela to przecież nic innego jak ówczesny britpop.

Ciekawe co na to Blur albo Coldplay.

Zbritiszował Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies