Trailer – Inglorious Bastards

 

Quentin Tarantino tworzący film o drugiej wojnie światowej? Ósemka psychopatów mających zemścić się na nazistach za wszystkie krzywdy wyrządzone alianckim żołnierzom? Twardy, rockowy soundtrack i podejście do tematu kojarzące się z, poniekąd, kultowymi 300? O, ludzie!

Obejrzałem ten trailer w kinie z otwartą buzią, cudem pamiętając o oddychanu. Od groteskowego Once upon a time… aż po dobry gitarowy riff i I want my scalps! czujesz, że takiego filmu jeszcze nie było. To nie są kolejne patetyczne Działa z Navarony. Nikt nie zżyna z pięknego i historycznego Szeregowca Ryana. Olano dokumentalne podejście a’la Kompania Braci.  Zignorowano wreszcie fakt, że to raczej nie Amerykanie byli najważniejsi w walkach w Europie. Ale już trudno. Wybrano rzeź, emocje i dobrą akcję.

Czy będzie to wartościowe? Nie bardzo. Czy dostarczy surowej rozrywki? Dostarczy.

Ustrzelił z bejzbola Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies