Trailer – Inglorious Bastards

 

Quentin Tarantino tworzący film o drugiej wojnie światowej? Ósemka psychopatów mających zemścić się na nazistach za wszystkie krzywdy wyrządzone alianckim żołnierzom? Twardy, rockowy soundtrack i podejście do tematu kojarzące się z, poniekąd, kultowymi 300? O, ludzie!

Obejrzałem ten trailer w kinie z otwartą buzią, cudem pamiętając o oddychanu. Od groteskowego Once upon a time… aż po dobry gitarowy riff i I want my scalps! czujesz, że takiego filmu jeszcze nie było. To nie są kolejne patetyczne Działa z Navarony. Nikt nie zżyna z pięknego i historycznego Szeregowca Ryana. Olano dokumentalne podejście a’la Kompania Braci.  Zignorowano wreszcie fakt, że to raczej nie Amerykanie byli najważniejsi w walkach w Europie. Ale już trudno. Wybrano rzeź, emocje i dobrą akcję.

Czy będzie to wartościowe? Nie bardzo. Czy dostarczy surowej rozrywki? Dostarczy.

Ustrzelił z bejzbola Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies