Trailer – Inglorious Bastards

 

Quentin Tarantino tworzący film o drugiej wojnie światowej? Ósemka psychopatów mających zemścić się na nazistach za wszystkie krzywdy wyrządzone alianckim żołnierzom? Twardy, rockowy soundtrack i podejście do tematu kojarzące się z, poniekąd, kultowymi 300? O, ludzie!

Obejrzałem ten trailer w kinie z otwartą buzią, cudem pamiętając o oddychanu. Od groteskowego Once upon a time… aż po dobry gitarowy riff i I want my scalps! czujesz, że takiego filmu jeszcze nie było. To nie są kolejne patetyczne Działa z Navarony. Nikt nie zżyna z pięknego i historycznego Szeregowca Ryana. Olano dokumentalne podejście a’la Kompania Braci.  Zignorowano wreszcie fakt, że to raczej nie Amerykanie byli najważniejsi w walkach w Europie. Ale już trudno. Wybrano rzeź, emocje i dobrą akcję.

Czy będzie to wartościowe? Nie bardzo. Czy dostarczy surowej rozrywki? Dostarczy.

Ustrzelił z bejzbola Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies