Też umiemy, czyli Romek Puchowski

 

Miło zaskakujące odkrycie dzisiejszego poranka i przy okazji bardzo dobry argument w dyskusji o polskim rynku muzycznym. Okej, może i w większości jest papką, ale to głównie dzięki takiej sytuacji możemy szczególnie docenić pojedynczych utalentowanychna przykład naszego rodzimego bluesmana Romana Puchowskiego. Jest fenomenalny; styl grania i głos to staruśki delta blues pełną gębą (gdzie  zresztą covery piosenek Blind McTella czy Roberta Johnsona to częste pozycje w repertuarze Romka). Jak widać gatunek nie zestarzał się ani o dzień. Popyt na bajanie o codzienności przy pomocy rozstrojonego wiosła może i nie bije rekordów, ale też i nie słabnie. Był i jest niszą – ale za to jaką.

Świetne do odprężenia, świetne do myślenia.

Poniżej całkiem żwawe Preachin’ Blues, ale polecam całą płytkę Simply. Różnorodnie i warto!

Fotka w nagłówku przedstawia bardzo zdolnego muzyka ulicznego z Krakowa. Też grał bluesa :)

Dziękuje za wykonawcę Kasi Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies