Też umiemy, czyli Romek Puchowski

 

Miło zaskakujące odkrycie dzisiejszego poranka i przy okazji bardzo dobry argument w dyskusji o polskim rynku muzycznym. Okej, może i w większości jest papką, ale to głównie dzięki takiej sytuacji możemy szczególnie docenić pojedynczych utalentowanychna przykład naszego rodzimego bluesmana Romana Puchowskiego. Jest fenomenalny; styl grania i głos to staruśki delta blues pełną gębą (gdzie  zresztą covery piosenek Blind McTella czy Roberta Johnsona to częste pozycje w repertuarze Romka). Jak widać gatunek nie zestarzał się ani o dzień. Popyt na bajanie o codzienności przy pomocy rozstrojonego wiosła może i nie bije rekordów, ale też i nie słabnie. Był i jest niszą – ale za to jaką.

Świetne do odprężenia, świetne do myślenia.

Poniżej całkiem żwawe Preachin’ Blues, ale polecam całą płytkę Simply. Różnorodnie i warto!

Fotka w nagłówku przedstawia bardzo zdolnego muzyka ulicznego z Krakowa. Też grał bluesa :)

Dziękuje za wykonawcę Kasi Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies