Też umiemy, czyli Romek Puchowski

 

Miło zaskakujące odkrycie dzisiejszego poranka i przy okazji bardzo dobry argument w dyskusji o polskim rynku muzycznym. Okej, może i w większości jest papką, ale to głównie dzięki takiej sytuacji możemy szczególnie docenić pojedynczych utalentowanychna przykład naszego rodzimego bluesmana Romana Puchowskiego. Jest fenomenalny; styl grania i głos to staruśki delta blues pełną gębą (gdzie  zresztą covery piosenek Blind McTella czy Roberta Johnsona to częste pozycje w repertuarze Romka). Jak widać gatunek nie zestarzał się ani o dzień. Popyt na bajanie o codzienności przy pomocy rozstrojonego wiosła może i nie bije rekordów, ale też i nie słabnie. Był i jest niszą – ale za to jaką.

Świetne do odprężenia, świetne do myślenia.

Poniżej całkiem żwawe Preachin’ Blues, ale polecam całą płytkę Simply. Różnorodnie i warto!

Fotka w nagłówku przedstawia bardzo zdolnego muzyka ulicznego z Krakowa. Też grał bluesa :)

Dziękuje za wykonawcę Kasi Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies