Coś się kończy, coś się zaczyna.

 

Szybko zleciało. Gdy próbuję się skupić, wyłowić z natłoku myśli większe wspomnienia z ostatnich dwunastu miesięcy, nie jest łatwo. Było ich bardzo wiele, więcej niż kiedykolwiek do tej pory. Ale też, pomimo ogromu (zarówno ilościowego jak i jakościowego) wydarzeń, następowały one jakoś szybko po sobie. Szybciej, niż kiedykolwiek.

Po błyskawicznym początku roku nastąpiła męcząco-pracowita wczesna wiosna. Późna wiosna też była męcząca, ale w zupełnie inny sposób. Potem na przełomie kilku szybkich oddechów minęło lato, bez żadnego ostrzeżenia władowała mi się w życie jesień. Władowała się w perfidnie niespektakularny sposób, słabiutko jedynie zapowiadając to wszystko, co czekało mnie zimą. I oto, znienacka, wieńczymy grudzień.

To był dobry rok.

I mam tę cichą pewność, właściwą jedynie optymistom, że ten nadchodzący też będzie dobry. Że dokładnie tak samo jak panu z obrazka, uda się i mi i Tobie konkretnie skoczyć w nadchodzący okres. Przez sekundę zobaczyć horyzont dalej, niż zazwyczaj; pewnie wylądować, niezależnie od stabilności naszego codziennego podłoża; pobiec dalej, nucąc ulubiony kawałek, próbując złapać kilka źdźbeł trawy naraz. Po prostu się uda.

Więc niczym się nie martw. Będzie dobrze :)

Zdjęcie w nagłówku jest mojego autorstwa i przedstawia skrzydło samolotu tuż przed wylotem.

Pozdrawia Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies