Coś się kończy, coś się zaczyna.

 

Szybko zleciało. Gdy próbuję się skupić, wyłowić z natłoku myśli większe wspomnienia z ostatnich dwunastu miesięcy, nie jest łatwo. Było ich bardzo wiele, więcej niż kiedykolwiek do tej pory. Ale też, pomimo ogromu (zarówno ilościowego jak i jakościowego) wydarzeń, następowały one jakoś szybko po sobie. Szybciej, niż kiedykolwiek.

Po błyskawicznym początku roku nastąpiła męcząco-pracowita wczesna wiosna. Późna wiosna też była męcząca, ale w zupełnie inny sposób. Potem na przełomie kilku szybkich oddechów minęło lato, bez żadnego ostrzeżenia władowała mi się w życie jesień. Władowała się w perfidnie niespektakularny sposób, słabiutko jedynie zapowiadając to wszystko, co czekało mnie zimą. I oto, znienacka, wieńczymy grudzień.

To był dobry rok.

I mam tę cichą pewność, właściwą jedynie optymistom, że ten nadchodzący też będzie dobry. Że dokładnie tak samo jak panu z obrazka, uda się i mi i Tobie konkretnie skoczyć w nadchodzący okres. Przez sekundę zobaczyć horyzont dalej, niż zazwyczaj; pewnie wylądować, niezależnie od stabilności naszego codziennego podłoża; pobiec dalej, nucąc ulubiony kawałek, próbując złapać kilka źdźbeł trawy naraz. Po prostu się uda.

Więc niczym się nie martw. Będzie dobrze :)

Zdjęcie w nagłówku jest mojego autorstwa i przedstawia skrzydło samolotu tuż przed wylotem.

Pozdrawia Twój blogger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies